56 شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده فعالیت دارند

به گزارش وبلاگ امان به نقل از معاونت علمی، کلان داده ها (بیگ دیتا) را برای توصیف مقادیر بزرگی از داده به کار می برند که روز به روز بیشتر مشاغل را درگیر خود می کند.

56 شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده فعالیت دارند

از کلان داده ها می توان برای استخراج اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری استفاده و با تجزیه و تحلیل آنها تصمیمات بهتری اتخاذ کرد. استفاده از این داده ها مزایایی چون کاهش هزینه، کاهش زمان صرف شده، توسعه محصول تازه و ارائه پیشنهادات بهینه و تصمیم گیری هوشمندانه دارد.

ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در راستای توسعه استفاده از این داده های هوشمند در تلاش است تا استفاده از فناوری های حوزه کلان داده و و داده کاوی را در کشور و در کسب و کارها ارتقا دهد. بر همین مبنا هم از 56 شرکت فعال در این حوزه حمایت می کند.

پلتفرم مدیریت هوشمند و اتوماتیک پس اندازها یکی از محصولات پیشرفته در این حوزه است.

توسعه نرم افزار اتوماسیون نظام مهندسی ساختمان، راه کارهای با ارائه خدمات برندینگ، دیجیتال مارکتینگ و تحلیل و مصورسازی بیگ دیتا از دیگر فعالیت های این شرکت ها است.

برخی از محصولات تولیدشده در زمینه کلان داده ها شامل پردازش اطلاعات مالی، مدیریت هوشمند، سامانه مبارزه با پولشویی، نرم افزار پیش بینی زمین لغزش لرزه ای IELP، سامانه هوشمند ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سیستم جامع تحت وب اتوماسیون بازار برق، نرم افزار جامع جمع آوری اطلاعات، استخراج اطلاعات مفید از وب و سامانه هوش تجاری می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "56 شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده فعالیت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "56 شرکت دانش بنیان در حوزه کلان داده فعالیت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید