واکسن کوو ایران برکت، ویروس کرونای انگلیسی را خنثی کرد

به گزارش وبلاگ امان، مسئول گروه تحقیقاتی فراوری واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گفت: پلاسمای داوطلبانی که واکسن ایرانی کرونا را تزریق نموده اند توانست به طور کامل ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی را خنثی کند.

واکسن کوو ایران برکت، ویروس کرونای انگلیسی را خنثی کرد

به گزارش وبلاگ امان از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر حسن جلیلی با وبلاگ امان با تشکر از وزارت بهداشت که از ویروس جدا شده انگلیسی از بیمارانی که در ایران بودند، نمونه ای را در اختیار ما قرار دادند برای اینکه بتوانیم امکان خنثی سازی واکسن ایرانی کرونا را وی این ویروس آزمایش کنیم، اضافه نمود: بلافاصله محققان ما در مجموعه شفافارمد مشغول تکثیر ویروس شدند و از نمونه خون سه نفر اولی که دو دوز واکسن کوو ایران برکت را دریافت نموده بودند آزمایش ها و کنترل ها مطابق استانداردها انجام شد و نتایج نشان داد که پلاسمای این افراد به طور کامل قادر به خنثی سازی ویروس جهش یافته انگلیسی است.

واکسن کوو ایران برکت، ویروس انگلیسی را خنثی می نماید

­مدیر گروه تحقیقاتی فراوری واکسن ایرانی کرونا ستاد اجرایی فرمان امام با تاکید بر اینکه واکسن ایرانی کرونا روی خنثی سازی واکسن جهش یافته انگلیسی هم موثر است، گفت: اینکه ویروس جهش یافته انگلیسی چه تفاوتی با ویروس قبلی دارد این است که قدرت سرایت ویروس 70 درصد افزایش یافته بود اما اینکه قدرت بیماری زایی چه تغییری نموده است هنوز دقیق نمی توان گفت که این ویروس قدرت بیماری زایی آن چقدر تغییر نموده است.

دکتر جلیلی گفت: بعضی گزارش ها حاکی است که قدرت بیماری زایی تغییر نموده و بعضی گزارش ها نیز تایید نمی نماید اما قدرت سرایت افزایش یافته است و خوشبختانه واکسن ایرانی کوو ایران برکت، توانایی خنثی سازی این ویروس را داشت.

­مدیر گروه تحقیقاتی فراوری واکسن ایرانی کرونا ستاد اجرایی فرمان امام گفت: نتایج امروز به دست ما رسید و مراجع ذیصلاح را در جریان قرار خواهیم داد.

افزایش داوطلبان به 56 نفر تا خاتمه هفته جاری

دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم گفت: تا خاتمه هفته گذشته 35 داوطلب را وارد مطالعه کردیم که بعضی تک دوز و تعدادی هم دوز دوم را دریافت کردند.

وی اضافه نمود: در هفته پیش رو امیدواریم که همه 56 داوطلب را وارد مطالعه کنیم و حجم نمونه مطالعه تکمیل می گردد و تا نیمه اسفند دوره پیگیری خواهد بود و تزریق های دوم انجام خواهد شد.

دکتر حسینی گفت: در این مدت اطلاعات جمع آوری و سپس در قالب گزارش علمی تقدیم وزارت بهداشت خواهد شد.

مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اضافه نمود: تا به امروز به جز عوارض طبیعی مانند تب، درد موضعی و قرمزی محل تزریق ، عوارض غیر قابل انتظاری نداشتیم.

کوو ایران برکت با ویروس انگلیسی مقابله می نماید

خانم دکتر مینو محرز متخصص ناظر بر کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا هم با ابراز خرسندی از موفقیت واکسن ایرانی کرونا در خنثی کردن ویروس انگلیسی، گفت: این آزمایش روی سه نفر اولی که واکسن زده بودند به طور کامل موفقیت آمیز بوده است.

وی با بیان اینکه واکسن ساخته شده ایرانی در ستاد اجرایی فرمان امام توانایی مقابله با ویروس انگلیسی کرونا را دارد، توضیح داد: وزارت بهداشت نمونه ای از ویروس جهش یافته انگلیسی را که 70 درصد قدرت سرایت بالاتری از کرونا دارد، در اختیار محققان ستاد اجرایی فرمان امام قرار داد.

این متخصص بیماری های عفونی گفت: آزمایش های مربوط بر روی پلاسمای خون 3 داوطلب اول واکسن کوو ایران برکت انجام شد و ویروس به طور کامل خنثی شد.

خانم محرز با اشاره به اینکه این خبر همه ما را امروز خشنود کرد و خستگی را از تنمان درآورد، اعلام نمود: تا کنون که مرحله اول آزمایش انسانی طی شده است هیچگونه عارضه ای در داوطلبان نداشته ایم.

منبع: جام جم آنلاین

به "واکسن کوو ایران برکت، ویروس کرونای انگلیسی را خنثی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کوو ایران برکت، ویروس کرونای انگلیسی را خنثی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید