هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال می شود

به گزارش وبلاگ امان، یک الگوریتم جدید هوش مصنوعی با آنالیز عملکرد بازیکنان فوتبال در زمین بازی می تواند بگوید که چه کسی استعداد این کار را دارد و در آینده احتمالا فوتبالیست خوبی خواهد شد.

هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال می شود

دانشمندان علوم رایانه در دانشگاه لافبورو(Loughborough) الگوریتم های هوش مصنوعی جدیدی مهندسی کرده اند که می تواند توانایی های بازیکنان فوتبال را در زمین بازی تجزیه و تحلیل کند.

دکتر بایهوا لی سرپرست این پروژه می گوید: این فناوری نوین می تواند ورزش فوتبال را با شناسایی صحیح استعدادهای مناسب متحول کند.

در حال حاضر، تجزیه و تحلیل عملکرد بازیکنان فوتبال، فرآیندی طولانی و پر زحمت است که یک شخص با استفاده از ابزار رایانه ای چندین کلیپ ضبط شده از عملکرد یک بازیکن را تماشا می کند. این فرایند، وقت گیر است و می تواند دارای نقص و اشتباه باشد، زیرا به قضاوت انسان متکی است که غالبا تحت تأثیر تعصب است.

اگرچه امروزه برخی فناوری های اتوماتیک به وجود آمده اند، اما آنها فقط قادر به پیگیری عملکرد بازیکنان در زمین بازی هنگام انجام مسابقه هستند. برای حل این مشکل، لی و تیمش یک سیستم ترکیبی ایجاد کرده اند که در آن می توان ورود داده های انسانی را با روش های اتوماتیک مبتنی بر دوربین تکمیل کرد.

این تیم از آخرین پیشرفت های دید رایانه ای، یادگیری عمیق و هوش مصنوعی برای دستیابی به سه نتیجه استفاده کرده است:

1. تشخیص حالت بدن و اندام برای شناسایی اقدامات

2. رهگیری بازیکنان برای به دست آوردن داده های عملکردی فردی

3. استفاده از دو دوربین عادی و کم هزینه مانند دوربین GoPros که هر کدام یک نیمه از زمین فوتبال را تصویربرداری می کنند.

لی معتقد است که سیستم جدید وی در به دست آوردن داده های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل دقیق عملکرد بازیکنان و شناسایی استعدادها کمک خواهد کرد. همچنین امکان سازگاری با فناوری که در سایر ورزش ها استفاده می شود نیز وجود دارد.

وی گفت: داده های عملکرد و آنالیز مسابقات در فوتبال یک بخش اساسی از این ورزش است و می تواند تأثیر بسزایی در عملکرد بازیکن و تیم داشته باشد.

لی اضافه کرد: این فناوری که به تازگی توسعه یافته تفسیر عینی بسیار بیشتری از بازی را امکانپذیر می کند، زیرا مهارت بازیکنان و همکاری های آنها را در تیم برجسته می کند.

وی نتیجه گیری کرد: این نوآوری تأثیر مثبتی بر صنعت فوتبال و پیشرفت بیشتر فناوری ورزشی خواهد داشت و در عین حال برای بازیکنان، مربیان و استعدایاب هایی که از این داده ها استفاده می کنند، ارزش بالایی دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی استعدادیاب فوتبال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید