نیویورک تایمز بررسی کرد؛ چرا ترامپ از رای پستی متنفر است؟

به گزارش وبلاگ امان، ستون نویس روزنامه نیویورک تایمز به بررسی علل تنفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از برگزاری انتخابات با روش پستی پرداخته است.

نیویورک تایمز بررسی کرد؛ چرا ترامپ از رای پستی متنفر است؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ امان، پل کروگمن ستون نویس نیویورک تایمز نوشت: سرویس پستی آمریکا حضور و مشارکت مردم در انتخابات را تسهیل خواهد کرد و به همین دلیل ترامپ از رای پستی به شدت متنفر است.

بر اساس این گزارش، در ماه ژوئن وبگاه مستقل Factcheck.org مطلبی را تحت عنوان توطئه انتخاباتی بی اساس بایدن منتشر کرد که در آن جو بایدن استدلال کرده بود که ترامپ قصد قطع بودجه سرویس پستی آمریکا را دارد تا این نهاد نتواند انتخابات به صورت رای پستی را برگزار کند. این وبگاه خبری نوشته بود که بایدن هیچ سند و مدرکی ندارد که اثبات کند اقدامات ترامپ با هدف تاثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری است.

ولی چند روز قبل همین وبگاه اذعان کرد که بایدن حق داشته است و تایید آن اظهارات خود ترامپ است. نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان از کنندگان خواسته است تا از تعطیلات تابستانی برگردند تا قانونی را درباره این مساله بررسی کنند، آن هم به دلیل وقوع دو بحران احتمالی. نخست اینکه میلیون ها رای هرگز شمارش نخواهد شد و دیگری، تاخیر در شمارش آرای پستی که در نهایت منجر به پیروزی ترامپ در انتخاباتی خواهد شد که واقعا شکست خورده است.

این کابوس های ماه نوامبر دلیلی است که باید فورا برای اطمینان یافتن از همگرایی رای گیری پستی در آمریکا اقدام کنیم. اما یک جنبه بزرگتر و طولانی مدت نیز برای حمله به سیستم پستی آمریکا وجود دارد. این بخشی از حمله گسترده به نهادهایی است که ما را به عنوان یک ملت به هم پیوند می دهد.

یک دلیل اصلی که قانون اساسی به طور خاص به کنگره توانایی ایجاد دفاتر پستی را داده است، همین مساله است. بدیهی است که قانونگذاران، سیستم ملی پست را هنوز راهی برای محقق شده ایده شکننده ایالات متحده به عنوان یک کشور در واقعیت، ارزیابی می کنند. در حقیقت، یکی از مهمترین وظایف اداره پست آمریکا در سالهای اولیه، تحویل روزنامه ها راهی برای آگاه سازی و ارتباط آمریکایی ها بود. ولی خدمات پستی همه به یکباره ظاهر نمی شود. این فرایند به تدریج تحول پیدا کرده است.

تحویل مستقیم نامه به خانه های شهری تا سال 1863 آغاز نشده بود و تحویل دائم رایگان مرسوله های روستایی نیز تا سال 1902 وجود نداشت. ارسال بسته های پستی نیز تا سال 1913 امکان نداشت و پیش از آن مشتریان روستایی مجبور بودند بسته های خود را با شرکتهای خصوصی ارسال کنند که هزینه های حمل و نقل بالایی را دریافت می کردند.

همه این تغییرات این زمینه مشترک را داشتند: برقراری تماس و ارتباط بهتر برای آمریکایی ها و همین طور با جهان. بخش مهمی از وظیفه اصلی اداره پست آمریکا، تعهد خدمات جهانی و پیوند دادن ملت با یکدیگر و تسهیل مشارکت شهفرایندان در امور اجتماعی و سیاسی بوده است.

اهمیت خدمات پستی در آمریکا به خصوص در زمینه مشارکت سیاسی مردم در انتخابات وقتی نمایان تر می شود که بدانیم دسترسی به اینترنت در آمریکا بسیار پرهزینه تر از سایر کشورهای پیشرفته است، زیرا شرکتهای عمدتا خصوصی ارائه دهنده اینترنت، از قدرت بازار خود سوء استفاده می کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نیویورک تایمز بررسی کرد؛ چرا ترامپ از رای پستی متنفر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز بررسی کرد؛ چرا ترامپ از رای پستی متنفر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید