نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ امان، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد از برگزاری نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در دانشگاه کوثر بجنورد اطلاع داد و گفت: این همایش در پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام نمایه شده است.

نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می گردد

علیرضا حسینی، رئیس دانشگاه کوثر بجنورد در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه وبلاگ امان از برگزاری نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در این دانشگاه اطلاع داد و گفت: میراث نوشتاری عربی برای ایران شناسان، گنجینه گرانبهایی است که می تواند از گوهر های ناب آن برای شناخت بهتر و بیشتر تمدن ایران بهره گرفت.

حسینی خاطرنشان کرد: محققان حوزه تاریخ و تمدن ایرانی براساس میراث نوشتاری عربی می توانند اسناد تازه را درباره تاریخ کشورمان به دست آوردند و در اختیار تحلیلگران قرار دهند.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد با اشاره به برگزاری این همایش گفت: همایش ایران شناسی و میراث نوشتاری عربی در پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام ISC نمایه شده و در روز های 20 و 21 بهمن سال جاری در دانشگاه ما برگزار می گردد.

به گفته حسینی مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش را تا 20 دی خاطرنشان کرد و گفت: این همایش در حوزه خوانش، ترجمه و تحلیل متون جغرافیایی، تاریخی، دینی، فلسفی و ادبیات کلاسیک و معاصر عربی، داد و ستد به زبان های سامی و میانه ایرانی، ترجمه از پهلوی به عربی و فارسی و انتقال دیوان سالاری ایرانی به دوران اسلامی، از جمله محور های این همایش است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین همایش ملی ایران شناسی و میراث نوشتار عربی در دانشگاه کوثر بجنورد برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید