ناراحتی های روانی در بهبودیافتگان کرونایی

به گزارش وبلاگ امان، هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان بستری بوده، پس از بهبودی با پزشکان متخصص در بیمارستان یا پزشک خانوادگی شان قرار دیدار خواهد داشت که بخشی از آن به احتمال احتیاج آن ها به یاری های روانی اختصاص دارد.

ناراحتی های روانی در بهبودیافتگان کرونایی

در بریتانیا بیش از 100 هزار نفر با عوارض کووید-19 در بیمارستان ها بستری شده اند

گروهی از پزشکان برجسته بریتانیا می گویند کسانی که به عوارض شدید کرونا مبتلا شده بوده اند باید تحت آزمایش های اختلال استرس پس از سانحه (پی تی اس دی) قرار گیرند. به گفته آن ها، بیمارانی که به ویژه در بخش مراقبت ویژه تحت درمان قرار گرفته بوده اند، در معرض خطر بیماری های روانی ناشی از استرس مبارزه با بیماری قرار دارند.

گروه موسوم به گروه کار واکنش به استرس کووید به ریاست دانشگاه یونیورسیتی کالج لندن، متشکل از کارشناسان طبی و پزشکانی است که می گویند ده ها هزار نفری که با کووید-19 در بیمارستان ها بستری شده بوده اند باید مرتب تحت آزمایش های پی تی اس دی قرار گیرند.

در میان عوارض پی تی اس دی یادآوری صحنه های استرس، کابوس، پرهیز از افکار و احساسات مرتبط با تجربه سخت، تغییرات منفی در افکار و احساسات و اضطراب مداوم است.

تحقیقات این گروه نشان داده که بعضی از کسانی که با عوارض شدید کرونا در بخش مراقبت ویژه بستری بوده اند از ترس ابتلای مجدد و خشم علیه خودشان از این که هنوز به حال عادی بازنگشته اند از تنها خارج شدن از خانه وحشت دارند.

مایکل بلوم فیلد، روان پزشک که عضو این گروه کار است به شبکه بی بی سی گفت: بیمارانی که با عوارض جدی در بیمارستان بستری می شوند با تجربیات بسیار ترسناک و تهاجمی روبه رو هستند. او اضافه کرد: باید مطمئن شویم از این بیماران حمایت می گردد. خدمات موجود یک دست نیست. قصور در یاری و حمایت می تواند عواقبی بلندمدت به دنبال داشته باشد.

در بریتانیا بیش از 100 هزار نفر با عوارض کووید-19 در بیمارستان بستری شده اند. تحقیقات گروه کار نشان می دهد 30 درصد بیمارانی که پیش تر دچار عوارض وخیم کرونا بوده اند، به پی تی اس دی مبتلا شده اند. این گروه در یک بیانیه گفت: ما در میان وخیم ترین بحران سلامتی بشر هستیم که نه تنها سلامت جسم بلکه سلامت روان را هم در معرض تهدید قرار داده است.

به رغم پیش بینی هایی که در خصوص عواقب روانی (ابتلا به کووید) می گردد، بسیاری از بیماران در مقابل آن مقاومت نموده و بهبود می یابند. اما ما نگران آن هستیم اقدامات لازمی که برای جلوگیری از سرایت ویروس در خصوص حفظ فاصله جسمی اعمال شده با مکانیزم معمول وفق و تحمل مردم در تضاد باشد.

این گروه هم چنین خواستار پژوهش برای ارزیابی استرس های روانی گروه های مختلف در ارتباط با اپیدمی کرونا و موثر بودن درمان ها در بلندمدت شده اند.

سخن گوی نظام درمان عمومی بریتانیا می گوید: اپیدمی (کرونا) زندگی مردم را برهم ریخته است. بعضی از مبتلایان به ویروس ممکن است دچار ناراحتی های روانی شوند. به همین دلیل درمان های لازم در نظام درمان عمومی ادامه داشته و خدمات به سازی محلی نیز به سرعت گسترش می یابد.

هر بیمار مبتلا به ویروس کرونا که در بیمارستان بستری بوده، پس از بهبودی با پزشکان متخصص در بیمارستان یا پزشک خانوادگی شان قرار دیدار خواهد داشت که بخشی از آن به احتمال احتیاج آن ها به یاری های روانی اختصاص دارد. هم چنین اگر فرد احساس می نماید به درمان های روانی احتیاجمند است می تواند بدون مشورت با پزشک عمومی مستقیما به مراکز خدمات روان درمانی مراجعه کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "ناراحتی های روانی در بهبودیافتگان کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناراحتی های روانی در بهبودیافتگان کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید