قاسم پور: سیاست دولت در موضوع زنان وخانواده، گفتاردرمانی است

به گزارش وبلاگ امان، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه فراکسیون زنان و خانواده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: دولت در موضوع زنان و خانواده، به مثابه موضوعات دیگر با سیاست گفتاردرمانی پیش می رود.

قاسم پور: سیاست دولت در موضوع زنان وخانواده، گفتاردرمانی است

به گزارش وبلاگ امان، فاطمه قاسم پور در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: بی توجهی به سیاست های کلی خانواده و جمعیت، عدم انجام وظایف دستگاهی مربوط به زنان سرپرست خانوار، بی توجهی به تشکیل ستاد ملی زن و خانواده، معطل ماندن لایحه صیانت از زنان و... نشان می دهد که این دولت در موضوع زنان وخانواده، به مثابه موضوعات دیگر با سیاست گفتاردرمانی پیش می رود.

الان بیش از یک سال است که لایحه تأمین امنیت زنان از قوه قضاییه به معاونت امور زنان رفته و به مجلس نرسیده است. این در حالی است که اهمیت این لایحه برای تمام کارشناسان و فعالان حوزه زنان محرز بوده و می تواند بخشی از مسائل زنان را مرتفع سازد.

چندی پیش جلسه فراکسیون زنان و خانواده با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شده بود که در آن جلسه نمایندگان نقدهای را نسبت به عملکرد معاونت امور زنان مطرح و خانم ابتکار هم توضیحاتی را عنوان کرد. توضیحات معاونت امور زنان قانع کننده نبود و ابهامات و نقدها فراوانی درباره فعالیت های این معاونت در عمل به تکالیف خود در سیاست های کلی خانواده، سیاست های کلی جمعیت و قانون برنامه ششم توسعه وجود دارد، این جلسه را برگزار کردیم تا این مباحث به دولت منتقل شده و دولت پاسخ گو باشد.

همچنین برای گوشزد این موارد، در جلسه با معاون پارلمانی رییس جمهور در فراکسیون زنان اعلام کردیم که مجلس با تمام ابزارها و ظرفیت های خود پیگیر سیاست های کلی نظام و تکالیف برنامه ای در حوزه زنان است

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قاسم پور: سیاست دولت در موضوع زنان وخانواده، گفتاردرمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاسم پور: سیاست دولت در موضوع زنان وخانواده، گفتاردرمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید