ششمین برنامه زمان بندی قطع آب در تبریز

به گزارش وبلاگ امان، ششمین اطلاعیه برنامه زمان بندی قطع آب شرب در کلانشهر تبریز تا سوم مردادماه سال جاری برای اطلاع و برنامه ریزی شهروندان اعلام شد.

ششمین برنامه زمان بندی قطع آب در تبریز

به گزارش وبلاگ امان به نقل از ایرنا، شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی امروز سه شنبه 31 تیر درباره برنامه زمان بندی قطع یا کمبود آب شرب در کلان شهر تبریز اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه از شهروندان درخواست شده است در مصرف آب حداقل 20 درصد صرفه جویی و از مصارف غیرضروری اجتناب نمایند تا این شرکت را در خدمات رسانی مطلوب به شهروندان کمک نمایند.

بر اساس اطلاعیه شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برای مدیریت بحران آب کلان شهر تبریز و تنظیم و پایداری شبکه، آب مشترکان در مناطق زیر در کلان شهر تبریز در تاریخ های ذکر شده با کمبود و افت فشار روبرو خواهد شد:

کمبود آب در تبریز و قطع های ناخواسته ناشی از آن در روزهای اخیر به یکی از چالش های اصلی مدیریت منابع آب این کلان شهر تبریز شده است.

بنا بر اعلام شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی، افزایش 30 درصدی مصرف آب به دلیل شیوع کرونا از دلایل اصلی بروز مشکل کمبود آب در تبریز است.

هرچند با تعامل و هم افزایی شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب آذربایجان شرقی 18 درصد از افزایش مصرف آب شهروندان تبریزی از منابع مختلف همچون حفر چاه عمیق در دامنه های شمالی سهند و مناطق شهری و نیز احیا و بازسازی قنوات جبران شده، اما گذر این این شرایط نیازمند تسریع در تکمیل طرح انتقال آب رودخانه مرزی ارس به تبریز و نیز صرفه جویی مردم است.

مدیران شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی می گویند اگر شهروندان تنها 10 درصد از مصرف خود صرفه جویی نمایند، مسئله ای در تامین آب جمعیت 2 میلیون نفری این شهر وجود نخواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "ششمین برنامه زمان بندی قطع آب در تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ششمین برنامه زمان بندی قطع آب در تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید