دستگیری 670 نفر در چهلمین مرحله رعد، تمهیدات پلیس برای خاموشی معابر

به گزارش وبلاگ امان، رئیس پلیس تهران عظیم در تشریح عملکرد نیروی انتظامی در مرحله جدید طرح رعد که امروز در مقر پلیس پیشگیری برگزار گردید، به بیان جزئیاتی درباره این طرح پرداخت.

دستگیری 670 نفر در چهلمین مرحله رعد، تمهیدات پلیس برای خاموشی معابر

به گزارش خبرنگار اجتماعی گروه اجتماعی وبلاگ امان، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس تهران عظیم در نشست خبری تشریح عملکرد نیروی انتظامی در مرحله جدید طرح رعد که صبح امروز سه شنبه نهم دی ماه امسال در مقر پلیس پیشگیری برگزار گردید، به بیان جزئیاتی درباره این طرح پرداخت.

رحیمی اظهار کرد: چهلمین مرحله رعد طی 48 ساعته گذشته با فرماندهی پلیس پیشگیری اجرا شد و طی آن 670 نفر از افرادی که در سرقت های خرد، سرقت از منازل، زورگیری، موبایل قاپی و کیف قاپی دستگیر شدند.

وی درباره خاموشی های معابر توضیح داد: در خاموشی های اخیر پلیس، تمهیدات ویژه خود در این خصوص را دارد.

رییس پلیس پایتخت بیان نمود: در ادامه اجرای چهلمین دوره طرح رعد با فرماندهی پلیس پیشگیری 670 متهم دستگیر و به مراجع قضایی تحویل می شوند.

رئیس پلیس تهران عظیم در ادامه گفت: طرح رعد با قوت و جدیت دنبال خواهد شد و تا ما هستیم و شرایط فعلی هست، سرقت و دزد و مالخر و مجرم هم وجود دارد و این طبیعت کار پلیس است.

رحیمی افزود: پلیس پیشگیری پایتخت با اجرای 312 حکم قضایی در این مرحله از طرح رعد، تعدادی از دزدان را که در قالب باندی اقدام به سرقت می کردند را در 34 باند شماسایی و متلاشی کرد و بالغ بر 3 هزار و صد و بیست و هفت فقره از اموال سرفت شده مردم کشف شد.

وی گفت: به عنوان نمونه 137 دستگاه موتور در چهلمین مرحله از طرح رعد از دزدان کشف شد و در مجموع 802 پرونده سرقتی در این مرحله تشکیل و دزدان تحویل مقامات قضایی می شوند.

رئیس پلیس تهران عظیم یادآور شد: بالغ بر 14 میلیارد تومان از اموال سرقت شده مردم در چهلمین مرحله اجرای طرح رعد کشف و ضبط شد.

رحیمی توضیح داد: 7 قبضه سلاح جنگی شکاری، 98 عدد مهمات جنگی و 101 قبضه سلاح سرد که بیشتر شامل چاقو، قمه و وسایلی از این قبیل از دزدان که در امر خفت گیری، زورگیری و به عنوان وسیله کمکی استفاده می کردند، کشف شد.

وی افزود: 100 کیلوگرم مواد مخدر نیز از سارفان دستگیر شده در چهلمین دوره اجرای طرح رعد و بالغ بر 321 هزار قلم کالای قاچاق از قاچاقچیان که تعداد آن ها در قالب چند باند به 28 نفر می رسید نیز کشف و ضبط شد و در قالب 31 پرونده به مقامات قضایی ارجاع شدند و ارزش اموال قاچاق مکشوفه حدود 13 میلیارد تومان است.

رئیس پلیس تهران عظیم با اشاره به فعالیت 7 پایگاه پلیس در قالب پلیس کوهستان گفت: بیشتر فعالیت پلیس کوهستان در پارک ها و محدوده هایی که کوهستانی هستند و در مورد حادثه اخیر هیچ گونه کم کاری متوجه پلیس نبوده و نیرو های پلیس ماموریت خود را از همان دقایق اولیه در کنار اورژانس و خلال احمر و دستگاه های امدادی به خوبی انجام دادند.

رحیمی یادآور شد: ما شاهد توصیه های سازمان هواشناسی و مسئولین مربوطه بودیم که اعلام کردند با توجه به بارندگی برف کوهنوردان از عزیمت به کوه خودداری نمایند که متاسفانه بعضی از هموطنان به توصیه های فوق بی توجهی کردند و جان باختن آن ها را تسلیت عرص می کنیم.

وی همچنین توضیح داد: پلیس با تمام توان از ابتدای کار امدادی در کنار سایر نهاد های امدادی بوده و چیزی که مربوط به پلیس بود با جدیت صورت گرفته است و پلیس وظیفه ای درباره محدود کردن افراد برای ورود به کوهستان ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستگیری 670 نفر در چهلمین مرحله رعد، تمهیدات پلیس برای خاموشی معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 670 نفر در چهلمین مرحله رعد، تمهیدات پلیس برای خاموشی معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید