خسارت 13 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی ، 27 میلیون نفر دیگر فقیر می شوند

به گزارش وبلاگ امان، به نقل از راشاتودی؛ یک نشریه ژاپنی در گزارشی به تبعات اقتصادی کرونا برای دنیا پرداخته و نوشته است: تا به امروز ده ها تریلیون دلار تعهد اقتصادی برای دولت ها و بانک های مرکزی در نتیجه شیوع کرونا در دنیا برای حمایت از اقتصاد و کسب وکارها ایجاد شده است و آن طور که برآوردهای انجام شده از مدل سنجی شیوع کرونا نشان می دهد، خسارتی که کرونا تا به امروز به اقتصاد دنیای وارد نموده است رقمی حدود 13 تریلیون دلار تخمین زده می گردد که این رقم شامل بسته اخیر 900 میلیارد دلاری آمریکا نیز می گردد که هفته گذشته در کنگره آمریکا به تصویب رسید.

خسارت 13 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی ، 27 میلیون نفر دیگر فقیر می شوند

انتظار می رود که کماکان بسته های محرک جدیدی در نقاط مختلف دنیا اجرایی گردد که در نتیجه آن ها بدهی دنیای به شدت افزایشی گردد. کارشناسان پیش بینی می نمایند مجمع بدهی های سال جاری 25 درصد بیشتر از کل فراوری ناخالص داخلی دنیا باشد. اکنون حدود 78 میلیون نفر در دنیا به کرونا مبتلا شده اند که در این بین بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر، جان خود را از دست داده اند. آمریکا اکنون اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در دنیا می گردد و پس از آن نیز برزیل، هند و مکزیک قرار دارند.

اکنون بسیاری از نهادهای بین المللی نسبت به شرایط وخیم مالی دنیا هشدار داده و گفته اند شرایط تا خاتمه سال جاری به شرایط پیش از شیوع کرونا باز نخواهد گشت. سازمان ملل پیش بینی نموده است با توجه به رکود فراگیر حاکم بر اقتصادهای عظیم، متوسط رشد مالی سال جاری دنیا به منفی 5.6 درصد برسد. این نهاد بین المللی همچنین هشدار داده است که در نتیجه شیوع کرونا حدود 27 میلیون نفر دیگر به وضعت فقر مطلق برسند. با تداوم رویه کنونی پیش بینی می گردد تا خاتمه سال 2030 حدود یک میلیارد نفر در دنیا در فقر زندگی نمایند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "خسارت 13 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی ، 27 میلیون نفر دیگر فقیر می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 13 تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی ، 27 میلیون نفر دیگر فقیر می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید