جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ امان، مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور دوشنبه 23 تیرماه برگزار می گردد.

جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می گردد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ امان به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، عبداللهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام نمود: جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور روز دوشنبه 23 تیرماه با حضور منصور غلامی، وزیر علوم و جمعی از مسئولان ارشد وزارتخانه برگزار می گردد.

وی گفت: این جشنواره به صورت مجازی و با شعار و موضوع دانشگاه سبز؛ روابط عمومی سبز برای نخستین بار در دولت تدبیر و امید و به همت اداره کل روابط عمومی وزارت علوم برگزار می گردد.

دبیر علمی جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور گفت: این رویداد مهم ملی در عرصه فعالیت روابط عمومی ها، با استقبال بسیار خوب دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور (وابسته به وزارت عتف) روبرو شد؛ به گونه ای که از مجموعه موسسات وابسته به وزارت علوم، نزدیک به 110 دانشگاه یا موسسه با ارسال آثار خود در این جشنواره شرکت کردند.

عبداللهی نژاد، هدف های اصلیِ برگزاری این جشنواره را معرفی و تقدیر از روابط عمومی های فعال، خلاق، اثرگذار در حوزه آموزش عالی، ترویج فرهنگ مصرف بهینه منابع در روابط عمومی ها در راستای مدیریت سبز و همچنین توانمندسازی، ایجاد انگیزه برای رقابتی سالم میان آنها و نیز ارتقای صندلی روابط عمومی ها عنوان نمود.

وی اضافه کرد: در راستای اهداف برگزاری، این جشنواره در سه محور عمومی شامل اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها، تبلیغات و انتشارات در راستای اجرای مدیریت سبز و روابط عمومی الکترونیک و دو محور ویژه شامل مدیریت سبز و مصرف بهینه منابع و مسئولیت اجتماعی برگزار می گردد و از آثار برگزیده ارسالی روابط عمومی ها از دستاوردها و عملکردهای آنها از ابتدای سال 1397 تا خاتمه مهرماه 1398 در این محورهای پنجگانه تقدیر به عمل می آید.

دبیر علمی برگزاری جشنواره تاکید نمود: برای ایجاد رقابتی برابر و رعایت عدالت در ارزیابی و داوری آثار براساس دستورالعمل های موجود، دانشگاه های سراسر کشور به سه گروه (الف)، (ب) و (ج) تفکیک و در هر گروه در سه محور عمومی، رتبه های اول، دوم و سوم برگزیده شده که معرفی خواهند شد. گروه چهارم هم با توجه به نوع و ماهیت فعالیت ها، به پژوهشگاه ها و پارک های علم وفناوری تخصیص یافته است که در این گروه هم اعضا با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.

عبداللهی نژاد با بیان اینکه فرایندهای مختلف علمی و اجرایی برگزاری این جشنواره از زمستان سال 1397 شروع شده بود، گفت: در این زمان ابتدا دبیرخانه جشنواره در ستاد وزارت علوم ایجاد شد و سپس با تشکیلِ کارگروه علمی، فرایند تدوین شاخص های علمی و حرفه ای سنجش و ارزیابی عملکرد روابط عمومی های نهاد آموزش عالی کشور با مشارکت و جلسات متعدد با استادان برجسته حوزه روابط عمومی در دانشگاه ها و نیز پیشکسوتان حرفه ای و تجربی این رشته شروع و در نهایت با تدوین و تدقیق شاخص ها، دستورالعمل ارسال آثار و نیز شاخص های تدوین شده از سوی دبیرخانه برگزاری جشنواره به دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور ارسال شد.

وی با بیان اینکه فراخوان ارسال آثار برای جشنواره نیز در آبان ماه 1388 انتشار و طی دو نوبت مدت زمان ارسال آثارِ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تمدید شد، تاکید نمود: در راستای شعار محوری جشنواره یعنی دانشگاه سبز، روابط عمومی سبز، کوشش زیادی صورت گرفت که صرفاً به آثار ارسال شده به صورت فایل های الکترونیکی رسیدگی و در فرایند داوری گنجانده شوند که البته دانشگاه ها هم همکاری بسیار خوب و موثری در این خصوص با دبیرخانه برگزاری جشنواره داشتند و آثار خود را به صورت فایل الکترونیکی ارسال و از فرستادن آثار به صورت کاغذی پرهیز کردند.

به گفته عبداللهی نژاد، پس از اتمام مهلت زمانی معین شده برای دریافت آثار و تمدید دوباره آن از سوی دبیرخانه جشنواره، فرایند داوری و ارزیابی آثار زیرنظرِ کمیته داوران متشکل از استادان دانشگاهی و صاحبنظران برجسته حوزه اجرایی روابط عمومی شروع و در نهایت، مقرر شد که جشنواره به مدت دو روز در 13 و 14 اسفندماه 1398 برگزار گردد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا علیرغم انجام تمهیدات و مقدمات برگزاری این جشنواره در اسفندماه گذشته، تصمیم به تعویق برگزاری جشنواره گرفته شد.

دبیر علمی جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور اضافه کرد: با توجه به شرایط خطیر کشور و شیوع دوباره بیماری کووید 19، دست اندرکاران برگزاری جشنواره تصمیم گرفتند این جشنواره را به صورت مجازی برگزار کنند. از این رو، مقرر است که در ستاد وزارت علوم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اصل فاصله گذاری اجتماعی افزون بر غلامی، وزیر علوم و تعدادی از معاونان وزارتخانه، تنها شمار اندکی از برگزیدگان جشنواره که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شهر تهران فعالیت دارند، به صورت حضوری در این نشست شرکت کنند و از سوی وزیر علوم مورد تقدیر و تجلیل قرار گیرند و سایر دانشگاه ها و موسسات هم به صورت مجازی در این جشنواره حضور خواهند داشت که پس از ارسال تندیس، لوح تقدیر و هدایای جشنواره، روسای دانشگاه ها به کنندگی از غلامی از مدیران و کارشناسان روابط عمومی دانشگاه یا موسسه خود که در جشنواره برگزیده شده اند، تقدیر کنند.

عبداللهی نژاد در خاتمه از حمایت های وزیر علوم و مسئولان ارشد وزارتخانه در برگزاری این جشنواره قدردانی کرد و گفت: بی شک، حضور درخشان و اثرگذار روابط عمومی های دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری سراسر کشور و حمایت های امیدآفرین روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از برگزاری جشنواره، اداره کل روابط عمومی وزارت علوم را در گنجاندنِ جشنواره روابط عمومی های برتر آموزش عالی در تقویم سالانه فعالیت ها و اولویت های حرفه ای خود و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور مصمم تر می سازد و انشاءالله از این پس، این جشنواره به صورت سالانه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره روابط عمومی های برتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید