جزئیات پرداخت 50 درصد حقوق ماهیانه کارگر توقیف شده به خانواده اش

به گزارش وبلاگ امان، یک کارشناس حوزه کار و کارگر گفت: کارفرما برای برطرف احتیاجات خانواده کارگر توقیف شده باید حداقل 50 درصد حقوق ماهیانه او را به خانواده اش پرداخت کند.

جزئیات پرداخت 50 درصد حقوق ماهیانه کارگر توقیف شده به خانواده اش

حمید حاج اسماعیلی کارشناس حوزه کار و کارگر در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: زمانی که کارگر به دلیل اعلام مراجع قضایی و یا به اعتبار شکایت کارفرما توقیف می گردد، طبق تبصره معین شده از جانب قانونگذار، کارفرما مکلف است تا زمانی که تکلیف کارگر به وسیله مراجع ذیصلاح و مذکور محرز نشده، برای برطرف احتیاجات خانواده کارگر باید حداقل 50 درصد حقوق ماهیانه او را به صورت علی الحساب به خانواده اش پرداخت کند.

او با بیان اینکه زمانی که قرارداد کارگر تعلیق می گردد و مجدد از تعلیق در می آید، ادامه داد: کارگر تا 30 روز فرصت دارد خود را به کارفرما معرفی کند و کارفرما موظف است او را به کارگاه باز گرداند.

حاج اسماعیلی اضافه کرد: اگر در این شرایط کارفرما از پذیرش کارگر امتناع کند و در پی آن عذرخواهی صورت گیرد، این عذرخواهی برای قانونگذار قانع کننده نخواهد بود و کارگر می تواند به اداره کار شکایت کند.

کارشناس حوزه کار و کارگر با بیان اینکه اگر کارگر بتواند زمان بازگشت خود به کارگاه را در چارچوب قانون تعلیق قرارداد در دادگاه ثابت کند، می تواند برای هر سال سابقه کارگر 45 روز مزد از کارفرما بگیرد، بیان نمود: اگر کارگر بعد از 30 روز از برطرف تعلیق قرارداد کار به کارگاه مراجعه نکند و در دادگاه نیز حاضر نگردد، شورای حل اختلاف او را مستعفی می شناسد و به این کارگر سالی یک ماه سنوات تعلق می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "جزئیات پرداخت 50 درصد حقوق ماهیانه کارگر توقیف شده به خانواده اش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت 50 درصد حقوق ماهیانه کارگر توقیف شده به خانواده اش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید