بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها

به گزارش وبلاگ امان، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها صورت می گیرد.

بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها

داستان چیست؟

در حاشیه جلسه ای که در موزه ارتباطات با حضور امیر ناظمی، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، سید احمد محیط طباطبائی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران و حسن عمیدی، مدیر موزه ارتباطات برگزار گردید، حسین نعمتی، معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست اظهار امیدواری کرد که این کار بتواند یاری خوبی برای وصل کردن گذشته به آینده باشد.

وی بابیان اینکه این فصل مشترکی است میان سه نهاد باهدف ارتقا سطح آموزش و پیشبرد اهداف فرهنگی گفت: بخاطر دیدگاه های خوبی که در این زمینه از سوی طرفه ای این تفاهم نامه وجود دارد، من این همکاری را به فال نیک می گیرم.

نعمتی با یادآوری حمایت های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از این اقدام اضافه کرد: امیدواریم چنین همکاری هایی موجب گردد بتوانیم در انتقال دستاوردهای گذشته به آیندگان به بهترین شکل عمل کنیم.

امیر ناظمی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات نیز با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تغییر ماهیت ارتباطات اجتماعی گفت: باید به این اتفاق به عنوان یک فرصت نگاه کرد و استفاده از فناوری های ارتباطی از جمله در حوزه فرهنگ و هنر و موزه ها را افزایش دهیم.

وی بابیان اینکه از طریق این تفاهم نامه یک یادگار از شرایط امروز باقی خواهد ماند اعلام نمود: در شرایط شیوع این ویروس، از راه گسترش استفاده از فناوری، شمولیت افرادی که امکان بازدید از موزه ها را پیداکرده اند افزایش یافته است.

ناظمی اضافه کرد: در ایام عید 50 هزار مخاطب از طریق تورهای مجازی از موزه ها بازدید کردند و این مدیون هم افزایی میان بخش های مختلف بود که با فراهم کردن امکان دسترسی مجازی به موزه ها ممکن شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تشریح اهمیت زیرساخت های ارتباطی اظهار امیدواری کرد: این تفاهم نامه بتواند در کنار گسترش زیرساخت و فیبر نوری، باعث افزایش هرچه بیشتر تعداد علاقمندانی باشد که از موزه های کشور بازدید می نمایند.

سید احمد محیط طباطبائی، رئیس کمیته ملی موزه های ایران نیز با استقبال از اینگونه اقدامات در حوزه فعالیت موزه ها گفت: ارتباطات همیشه مهمترین نشانه از وقوع تحولات در جامعه بوده و تاریخ سیاسی و اجتماعی در هرکجا با تحولات آن جامعه در حوزه ارتباطات و فناوری های مربوط به آن گره خورده است.

وی با اشاره به تأثیر شیوع ویروس کرونا بر تحولات ارتباطی این دوران اضافه کرد: اهمیت تفاهم نامه ها از تأثیری که در آینده می گذارند، تعیین می گردد و امیدوارم این تفاهم نامه سرآغاز فصل تازه ای در ارتباط میان مردم و موزه ها باشد.

پس از امضای متن تفاهم نامه، امضانمایندگان و حاضرین از مدرسه فناوری و ایستگاه های آموزش بچه ها و نوجوانان که برای بهره برداری از فناوری های نوین در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها در محل موزه ارتباطات راه اندازی شد، بازدید کردند.

منبع: همگردی

به "بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره گیری از فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی و موزه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید