بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی پس از خواب بد شبانه

به گزارش وبلاگ امان، اگر خواب بدی داشته اید، ممکن است صبح روز بعد بخواهید با معده خالی آن را با یک قهوه سیاه قوی جبران کنید، اما بهترین زمان برای نوشیدن قهوه چه زمان است؟

بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی پس از خواب بد شبانه

گاهی پیش می آید که خواب شبانه سختی داشته باشیم و تنها چیزی که می توانیم در خصوص آن فکر کنیم، تهیه یک فنجان قهوه سیاه خیلی قوی است. در این شرایط احساس می کنیم که به کافئین اشتیاق داریم، اما اکنون بر اساس نتایج یک مطالعه جدید به نظر می رسد که کمی بیشتر انتظار کشیدن می تواند بهترین کار برای متابولیسم بدن باشد.

محققان مرکز تغذیه، ورزش و متابولیسم در دانشگاه بث(Bath) در انگلیس دریافته اند که چگونه نوشیدن قهوه اول صبح بعد از یک خواب شبانه بد ممکن است بیشتر برای سوخت و ساز بدن ما ضرر داشته باشد تا سود.

قبل از صبحانه قهوه ننوشید

همانطور که این مطالعه نشان می دهد، یک خواب شب ناخوشایند به سیستم متابولیکی شما آسیب زیادی نمی رساند، اما نوشیدن یک فنجان قهوه بعد از بیدار شدن از خواب ممکن است این کار را انجام دهد.

کنترل سطح قند خون به ما یاری می نماید تا از پیشامد شرایط خاصی مانند دیابت و بیماری های قلبی جلوگیری کنیم. با این حال، این مطالعه جدید نشان داد که نوشیدن قهوه به عنوان اولین کاری که بعد از خواب بد شبانه انجام می دهیم، ممکن است اثرات منفی بر سطح قند خون ما داشته باشد.

این تیم یک نظرسنجی روی 29 شرکت نماینده زن و مرد سالم انجام داد که تحت سه آزمایش مختلف قرار گرفتند و همانطور که مطالعه شرح می دهد: در یک آزمایش از شرکت نمایندگان که خواب شبانه عادی را پشت سر گذاشته بودند، خواسته شد هنگام بیدار شدن از خواب یک نوشیدنی شیرین مصرف نمایند.

در آزمایش دیگر، از شرکت نمایندگان که خواب شبانه بدی را تجربه نموده بودند(چرا که محققان هر ساعت آنها را به مدت پنج دقیقه بیدار می کردند) خواسته شد تا پس از بیدار شدن از همان نوشیدنی شیرین استفاده نمایند.

در آزمایش سوم، شرکت نمایندگان همان اختلال خواب را تجربه کردند (یعنی در طول شب هر ساعت 5 دقیقه بیدار شده بودند)، اما این بار ابتدا 30 دقیقه قبل از مصرف نوشیدنی شیرین، یک قهوه سیاه قوی نوشیدند.

در هر سه حالت، پس از مصرف نوشیدنی شیرین، نمونه هایی از خون افراد که نشان دهنده میزان کالری دریافتی در یک صبحانه معمولی است، جمع آوری شد.

هری اسمیت محقق ارشد این مطالعه گفت: نتایج نشان می دهد که یک شب خواب بد به تنهایی باعث کاهش قند خون و پاسخ انسولین به نوشیدنی های شیرین در مقایسه با یک شب خواب معمولی که برای بسیاری از ما آرامش بخش است، نمی گردد.

وی اضافه نمود: با این حال، آغاز روز پس از یک خواب بد شبانه با یک قهوه غلیظ تا حدود 50 درصد بر روی متابولیسم گلوکز تأثیر منفی دارد.

پروفسور جیمز بتس سرپرست این مطالعه شرح داد: بهتر است اگر احساس احتیاج به نوشیدن قهوه می کنیم، ابتدا صبحانه بخوریم و بعد، قهوه بنوشیم و این گونه متابولیسم بدن خود را بهبود ببخشیم. دانستن و رعایت این امر می تواند برای همه ما فواید مهمی در بر داشته باشد.

این تیم میخواهد مطالعات بیشتری در خصوص چگونگی تاثیر خواب بر متابولیسم ما انجام دهد و به عنوان مثال به تحقیق در خصوص این موضوع بپردازد که ورزش چگونه می تواند به مقابله با اثرات منفی اختلال خواب بر سیستم متابولیک ما یاری کند.

این مطالعه در مجله Nutrition بریتانیا منتشر شده است.

منبع: همگردی

به "بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی پس از خواب بد شبانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان برای نوشیدن قهوه صبحگاهی پس از خواب بد شبانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید