بالا رفتن توقعات عاملی برای تعویق ازدواج جوانان!

به گزارش وبلاگ امان، تهران (پانا) - هر روز بر زرق و برق ازدواج جوانان افزوده می گردد و این موضوع می تواند یکی از پیامد های منفی تبلیغات فریبنده در فضای مجازی باشد.

بالا رفتن توقعات عاملی برای تعویق ازدواج جوانان!

به گزارش وبلاگ امان، میگفتند ازدواج شتریه که در خونه هرکسی میخوابه اما الان هم شتر گرون است، هم خانه و هم توقعات خودمان از ازدواج بالاست! هر وقت حرف ازدواج به میان می آید، یاد مجالس عروسی میفتیم. مجالسی که می گفتند در قدیم خیلی ساده تر از این روزها بود. اما حالا به قول معروف چشم و هم چشم ها پدرش را درآوردهاست، به طوری که بیشتر جوانان در حال حاضر به جای اینکه به فکر پس انداز برای گذران زندگی متاهلی باشند، می خواهند هرطور که شده یک سالن شیک و لاکچری برای جشن عروسی خود رزرو نمایند یا دوست دارند در فلان آرایشگاهی که در فضای مجازی معروف است میکاپ خود را انجام دهند،که البته تمام این تصمیمات به شدت هزینه بر است.

وقتی کمی به عقب تر برمیگردیم متوجه می شویم که شاید یکی از عوامل ازدواج نکردن جوانان در حال حاضر، به غیر هزینه های بالای زندگی، توقعات زیادی باشد که دلیل ترویج این سبک از ازدواج و زندگی به وجود آمده باشد. اما این توقعات از کجا شروع شد؟ به نظر می رسد شروع و گسترش این توقعات تاحدودی به دست فضای مجازی شکل گرفته باشد.

فقط کافی است در فضای مجازی کلمه ای مربوط به ازدواج را جستجو کنیم تا متوجه تبلیغات پر زرق و برق سالن ها، آرایشگاه ها و مراکز گل آرایی و .... شویم. وقتی این تبلیغات در فضای مجازی پر می گردد در واقع هر جوانی علاقه پیدا می نماید عروسی خود را به همین شکل برگزار کند تا بیشتر به چشم بیاید. همین موضوع شاید تا به امروز باعث شده باشد بسیاری از عروسی ها برگزار نگردد یا حتی به تعویق بیفتد.

در دوران کرونا ما شاهد این موضوع بودیم که بسیاری از جوانان به دلیل نبود امکان برگزاری مجالس عروسی، به خانه های بخت رفته و زندگی خود را بدون خرج اضافه برگزار کردند پس شاید یکی از مسائلی که ازدواج را برای جوانان به تعویق انداخته است، مسئله مجالس تشریفاتی باشد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بالا رفتن توقعات عاملی برای تعویق ازدواج جوانان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا رفتن توقعات عاملی برای تعویق ازدواج جوانان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید