بازگشت گارد ملی ویسکانسن از افغانستان به آمریکا

به گزارش وبلاگ امان، یک گروه از نیروهای گارد ملی ویسکانسن که نقش حفاظت از نیروهای آمریکایی و ناتو از حملات نفوذی را داشتند از افغانستان به آمریکا بازگشتند.

بازگشت گارد ملی ویسکانسن از افغانستان به آمریکا

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ امان، یک گروه 40 نفره از از نیروهای گارد ملی ویسکانسن که در چارچوب طرح فرشته های نگهبان مسئولیت حفاظت از نیروهای آمریکایی و افغان را داشتند از افغانستان به آمریکا بازگشتند.

به گزارش ژورنال سنتینل، این نیروها به پایگاه فورت هود تگزاس رسیدند و در اواخر ماه جاری میلادی به ویسکانسن باز می گردند.

این نیروها دومین گروه از گردان اول و پیاده نظام 128 ارتش آمریکا هستند که به دلیل توافق با طالبان برای خروج نیروها از افغانستان پیش از تکمیل دوره اعزام در افغانستان این کشور را ترک می نمایند.

گزارش می افزاید که حدود 150 نظامی این گردان 28 آوریل به ویسکانسن بازگشته است و بیش از 200 نظامی دیگر گارد ملی ویسکانسن برای حمایت از تیپ سوم کمکی نیروهای امنیتی ارتش آمریکا در افغانستان باقی مانده اند.

براساس توافقنامه آمریکا و طالبان که 10 اسفند در قطر امضا شد آمریکا متعهد است تا در یک بازه 135 روزه شمار نیروهایش را به 8600 نفر کاهش دهد اما بعضی گزارش ها حاکی از آن است که فرایند خروج این نیروها جلوتر از برنامه قرار گرفته است و ترامپ در نظر دارد تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همه نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بازگشت گارد ملی ویسکانسن از افغانستان به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت گارد ملی ویسکانسن از افغانستان به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید