اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می کند!، تصاویر

به گزارش وبلاگ امان، یکی از عجیب ترین گیاهانی که در آفریقا دیده می شود درخت پتروکارپوس آنگولنسیس می باشد. دلیل عجیب بودن این درخت مایعی است که از تنه آن خارج می شود.

اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می کند!، تصاویر

درختی که خونریزی می کند

قاره آفریقا از لحاظ گونه های گیاهی سرزمینی فقیر به شمار می آید اما همین گونه های گیاهی کمی که در آن وجود دارد نیز مختص به همان سرزمین است و می توان گفت این گیاهان را در هیچ کجای جهان نمی توان یافت، چرا که آفریقا از لحاظ آب و هوایی نیز خاص می باشد و اقلیم آن نیز کمتر جایی از جهان وجود دارد، یکی از عجیب ترین گیاهانی که در آفریقا دیده می شود درخت پتروکارپوس آنگولنسیس می باشد. دلیل عجیب بودن این درخت نه شکل ظاهری آن است و نه میوه های آن، بلکه چیزی که در مورد درخت پتروکارپوس آنگولنسیس عجیب می باشد مایعی است که از تنه آن خارج می شود، این درخت زمانی که تنه اش زخمی می شود و یا بریده می شود مایعی قرمز رنگ و کاملا شبیه به خون از تنه آن خارج می شود. به سبب وجود همین مایع قرمز رنگ، این درخت به درخت خونی معروف شده است و همگان آن را با این نام می شناسند. گردشگران تور آفریقا می توانند به راحتی از این درخت عجیب بازدید داشته باشند.

راز عجیب قرمز بودن مایع این درخت

حال سوال اینجاست که آیا واقعا این درخت زمانی که زخمی و یا بریده می شود خونریزی می کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که خیر، مایعی که از تنه این درخت خارج می شود خون نیست و مایعی شبیه به خون است، در واقع این مایع شیره این درخت می باشد که قرمز رنگ است و به سبب شباهت بسیار زیاد آن به خون تصور می شود که این درخت در حال خونریزی است. حقیقت عجیب دیگری که در مورد این درخت وجود دارد این است که این مایع قرمز رنگ به شدت خاصیت ترمیم کنندگی دارد و با ترشح آن سرعت ترمیم تنه درخت را بالا می برد و این از نظر محققان بسیار عجیب است، طریقه ترمیم کنندگی آن هم به این صورت است که این مایع با ترشح روی بریدگی ها، آن ها را می پوشاند و سبب بهبود سریع تر آن می شود.

درخت پتروکارپوس انگولنسیس یکی از انواع درخت ساج به شمار می آید که تنها در آفریقای جنوبی می روید، در مناطق مختلف آفریقا این درخت را با نام های متفاوتی می شناسند، این درخت با نام هایی همچون درخت موکوا، درخت مونینگا و درخت کیات شناخته می شود، این درخت پوستی تیره دارد و تاج آن چتری می باشد، گل هایی زرد رنگ نیز در برخی از ماه های سال بر روی آن دیده می شود، ازتفاع این درخت نیز به 12 تا 19 متر می رسد. از دیگر گونه های گیاهی خاص آفریقا می توان به درخت آرگان اشاره کرد که چند سالی است بسیار مورد توجه جهانیان قرار گرفته و از میوه های آن روغنی گرفته می شود که در حال حاضر از آن به عنوان اکسیر جوانی استفاده می شود.

منبع: توریسم آنلاین

به "اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می کند!، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر این درخت را زخمی کنید خونریزی می کند!، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید