اولین موتورسیکلت مجهز به رادار جهان تولید شد

به گزارش وبلاگ امان، شرکت دوکاتی از تولید اولین موتورسیکلت جهان که دارای رادار داخلی است، خبر داده است. رادارهای مذکور در جلو و عقب این موتورسیکلت مسیریابی و شناسایی موانع را تسهیل می کنند.

اولین موتورسیکلت مجهز به رادار جهان تولید شد

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از انگجت، تولید رادارهای یادشده با همکاری شرکت بوش اجرا شده است. این رادارها تنها 190 گرم وزن دارند و ابعاد هر یک از آنها به اندازه یک دوربین کوچک است. رادارهای یادشده بعد از نصب روی موتور مولتی استرادا وی 4 تنظیم اتوماتیک فاصله با دیگر وسایل نقلیه را تسهیل می کنند. این کار در حین حرکت با سرعت بین 30 تا 160 کیلومتر در ساعت ممکن می شود.

رادار پشتی این موتورسیکلت هم شناسایی وسایل نقلیه را که در نقاط کور قرار دارند ممکن می کند. همچنین این رادار در صورت نزدیک شدن یک وسیله نقلیه با سرعت بالا به موتورسیکلت راننده را از این موضوع مطلع می کند.

در مورد ویژگی های فنی و نیز قیمت این موتورسیکلت هنوز اطلاعاتی از سوی شرکت دوکاتی منتشر نشده است. اما این شرکت می گوید موتور مولتی استرادا وی 4 سبک و فشرده بوده و کارآیی زیادی دارد. رونمایی از این موتورسیکلت چهارم نوامبر انجام می شود.

منبع: اقتصاد ایران

به "اولین موتورسیکلت مجهز به رادار جهان تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین موتورسیکلت مجهز به رادار جهان تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید