آغاز برداشت گل گاوزبان در تربت جام

به گزارش وبلاگ امان، رئیس اداراه تولیدات گیاهی تربت جام گفت: برداشت گل گاوزبان در این شهرستان آغاز شد.

آغاز برداشت گل گاوزبان در تربت جام

حسن حسن زاده رئیس اداراه تولیدات گیاهی تربت جام در گفت و گو با خبرنگار در گفت و گو با خبرنگار از ، آغاز برداشت گل گاوزبان در شهرستان،گفت: گل گاو زبان گیاه داروئی است که در طب سنتی و ایرانی جایگاه خاصی دارد و دارای خواص تقویت قلب و اعصاب و آرامش بخش می باشد که به صورت دمنوش استفاده می شود.

او افزود: از نظر خصوصیات گیاه شناسی گل گاوزبان گیاهی است چند ساله و دارای ریشه های نیمه غده ای که به طور عمودی تا عمق 50 سانتیمتر در خاک فرو رفته است و به علت داشتن ریشه های اصلی و فرعی در اعماق خاک مقاومت آن در برابر خشکی خاک زیاد است.

رئیس اداراه تولیدات گیاهی تربت جام ادامه داد: از هر هکتار زمین زراعی زیر کاشت گل گاو زبان، معمولاً 3 هزار تا 6 هزار کیلوگرم گل تازه به دست می آید، به عبارتی هر بوته گل گاو زبان در شرایط مناسب و ایده ال، یک کیلو گل تر می دهد که از هر هزار گرم گل تر، 200 گرم گیاه خشک و آماده فروش حاصل می شود.

حسن زاده بیان کرد: با توجه به شرایط کم آبی و خشکسالی در این شهرستان، ترویج و حمایت از چنین تجربه های موفقی برای تغییر الگوی کشت که علاوه بر مدیریت مصرف آب، منجر به تولید و درآمد برای کشاورزان بوده که به همین سبب مورد توجه جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

او شرح داد: سخت ترین مرحله در کار با گل گاوزبان، برداشت آن است که البته در خانواده های روستایی در صورت همکاری کلیه اعضای خانواده کشت مقرون به صرفه ای را داشته است.

/ز.ج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آغاز برداشت گل گاوزبان در تربت جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز برداشت گل گاوزبان در تربت جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید